Where basketball happens
Blog > Komentarze do wpisu
Ilu Chińczyków Real z Osasuną rzeczywiście oglądało

Cristiano Ronaldo, Real - Osasuna

Primera Division podąża szlakiem wytyczonym przez Premier League i Serie A, które w walce o azjatyckiego klienta przełożyły godziny rozpoczęcia spotkań. Od tego sezonu jedno niedzielne spotkanie ligi hiszpańskiej rozgrywane jest o godz. 12, specjalnie z myślą o kibicach w Azji, szczególności w Chinach. Na Dalekim Wschodzie jest wtedy godzina 19.

6 listopada Real Madryt po raz pierwszy zagrał w samo południe. Z Osasuną wygrał aż 7:1, a jak podał dzień później klub z Madrytu powołując się na dane Beijing TV spotkanie obejrzało 60 milionów Chińczyków.

Czytaj także: MLS przegoniła NBA i NHL

W poniedziałek Kanter Media, która zajmuje się rynkiem mediów w tym telemetrycznymi badaniami oglądalności poszczególnych kanałów i programów, poddała w wątpliwość dane chińczyków. Na podstawie badań telemetrycznych obliczono rzeczywistą liczbę widzów meczu Real – Osasuna. Spotkanie obejrzało 1,3 mln Chińczyków. Skąd aż taka różnica w stosunku do pierwszych danych?

Dziennik ABC wyjaśnia, że nie było absolutnie żadnej możliwości by pierwsze w historii spotkanie Realu rozgrywane o tak wczesnej porze przyciągnęło aż tylu widzów z dwóch powodów. Po pierwsze, na głównym programie sportowy CCTV-5 transmitowano mecz tenisa stołowego, mecz Realu pokazały na żywo tylko mniejsze stacje (Beijing TV i Shanghai TV). Po drugie, na rynku chińskim Primera Division nie jest jeszcze silną marką, zdecydowanie przegrywa z angielską Premier League.

Oznacza to, że sugestie chińskiej prasy, by grudniowy mecz Realu z Barceloną rozegrać w samo południe, przez władze ligi nie zostaną wzięte pod uwagę. Jak podała w poniedziałek wieczorem „Marca”, El Clasico najprawdopodobniej odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 22, wstępnie na tę godzinę zaplanowano transmisję w telewizji La Sexta.


Primera Division @Pick'n'roll:

Co robi Getafe, by przyciągnąć kibiców na stadion

Andres Iniesta i jego winnica

wtorek, 15 listopada 2011, michal.owczarek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: