Where basketball happens
Kategorie: Wszystkie | Bieganie | Koszykówka | Primera Division
RSS
poniedziałek, 25 maja 2009
Calderon nie zagra na Eurobaskecie

Jose Manuel Calderon 

Podstawowy rozgrywający kadry mistrzów świata i wicemistrzów Europy Hiszpanów Jose Manuel Calderon nie zagra na Eurobaskecie.  To wielka strata dla tego turnieju, to kolejna gwiazda z NBA, która wybiera odpoczynek, a nie walkę na turnieju w Polsce. Ważą się też losy przyjazdu Dirka Nowitzkiego i Chrisa Kamana, a także Paua Gasola.

Muszę powiedzieć, że na przyjazd rozgrywającego Raptors, a kiedyś Tau do Warszawy czekałem najbardziej. Wielka szkoda, że go nie będzie. Ma świetny przegląd pola, wiele widzi, potrafi idealnie dograć do partnera. Jest rewelacyjny w kontrze, dobrze rzuca z dystansu. Bez niego kadra Hiszpanii na pewno nie zaszłaby tak daleko. Widać to było podczas Igrzysk w Pekinie, gdy z powodu kontuzji nie zagrał w półfinale i finale. Jak bardzo to osłabi mierzących w złoto Hiszpanów? W tej chwili ciężko powiedzieć, ale Sergio Scariolo ma z kogo wybierać.

Na koniec oświadczenie Calderona, które zamieścił na swojej stronie.

This was a very difficult decision for me to make because I think that everyone knows that my involvement with the national team is concrete. I have played with them uninterrupted in all of the categories since I was 14 years old and I was very excited about participating in this Championship.

Never the less, I know that now I need to rest, recuperate well from the injuries from this season and seriously prepare for the upcoming NBA season where my team requires 100% of my effort to improve our results from last year.

I want to be clear that this waiver is only temporary- it is not taken lightly. Rather, it was a result of the outcomes of various consultations and medical tests that I have undergone in the past few days.

23:17, michal.owczarek
Link Dodaj komentarz »
Not in my pizzeria

Blok Gortata znalazł się też w Amazing Highlights from Game 3 na kanale NBA na YouTube.

10:10, michal.owczarek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 maja 2009
Gortat chwali Perkinsa

- Offensively I’ve got to say he’s actually really good right now - said Magic reserve Marcin Gortat. -He’s consistently scoring on the post, getting a lot of putbacks, and he definitely uses the chance when somebody on his team is driving and they kick the ball to him, he’s finishing around the basket very well. So he’s a pretty tough guy and obviously his aggressiveness on both ends is really good. And he’s probably one of the best -- if not the best -- guys who sets screens in offense.

 

Całość tutaj.

13:53, michal.owczarek
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 maja 2009
Orlando Magic, czyli im gorzej tym lepiej?

Po raz drugi w tych play-off Magic zagrali bez jednego ze swoich filarów i znów zagrali fantastycznie. Mike Bianchi z Orlando Sentinel zastanawia się, czy w każdym meczu jeden z zawodników Magic nie powinien być zawieszany przez władze ligi. Na mecz numer 4 Bianchi zaplanował taki scenariusz:

So here's what Magic Coach Stan Van Gundy needs to draw up on his chalkboard for Game 4: Either Rashard Lewis or Hedo Turkoglu takes a swing at Paul Pierce to see if one of them can get tossed out. And if that doesn't work, Marcin Gortat should be instructed to go drop the Polish hammer on Ray Allen.

A teraz na poważnie. 

W meczu numer 3 zastępujący zawieszonego Rafera Alstona 34-letni weteran Anthony Johnson był ważnym elementem zespołu z Florydy, ale to nie on był kluczem do zwycięstwa.

Magic wygrali, bo wreszcie w jednym meczu bardzo dobrze i skutecznie zagrali Hedo Turkoglu i Rashard Lewis. Dla Turka post season nie był do tej pory udany. W pierwszej rundzie skutecznie ograniczył go Andre Igoudala i wydawało się, że z Paulem Piercem również nie będzie mu łatwo. Jest jednak inaczej.

W meczu numer 3 po raz pierwszy w tych play-off Turkoglu rzucił ponad 20 punktów (24). Ponadto, po raz pierwszy w jednym meczu zarówno Turkoglu jak i Lewis rzucili ponad 20 punktów - w sumie dostarczyli ich aż 52.

Odciążyli tym samym trochę Howarda, który już nie musiał grać wszystkich akcji na siłę. Skute4czny był też Courtney Lee, dobrą zmianę dał Gortat, a Magic rzucali na fenomenalnej skuteczności - 59,1% - to najwyższa skuteczność drużynowa w tych play-off.

Ale bez dobrej gry Lewisa i Turkoglu zwycięstwa by nie było.

Turkoglu 

 

12:31, michal.owczarek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 maja 2009
Co to jest pick and roll?

 

To jest właśnie pick and roll.Tak jakby ktoś pytał.

19:23, michal.owczarek
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2