Where basketball happens
Kategorie: Wszystkie | Bieganie | Koszykówka | Primera Division
RSS
poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Magic jak Turów, czyli 8 tysięcy kilometrów i żadnej różnicy

Zgorzelec od Orlando dzieli około 8 tysięcy kilometrów, ale niedzielne mecze obu drużyn były niesamowicie podobne. Turów prowadził już 21 punktami z Czarnymi, ale nagle coś się zacięło w zgorzeleckiej maszynie, rywale szybko zniwelowali straty i w dogrywce zadali decydujący cios.

Fot. PLK

Magic pod koniec trzeciej kwarty mieli 18-punktową zaliczkę, też ją roztrwonili i na 2 sekundy przed końcem Iguodala ich skarcił.Fot. Reuters 

Najciekawsze było to, że oba faworyzowane zespoły, nie były w stanie kompletnie zareagować na to, co działo się na parkiecie. Magic zamiast konsekwentnej gry pod kosz nagle zaczęli oddawać rzuty z nieprzygotowanych pozycji, szybko kończyli akcję, co tylko napędzało coraz bardziej wierzących we własne możliwości graczy 76ers.

Turów w końcówce mógł przechylić szalę na swoją korzyść, ale liderzy popełniali błędy (Daniels nie trafił dwóch wolnych. - Przestaliśmy kontrolować, to co się dzieję, a rzuty przestały wpadać - mówił po meczu Bryan Bailey. Czy Turów odzyska kontrolę?

Faworyci stracili przewagę własnego parkietu już w pierwszym meczu i ważne będzie teraz, jakie wnioski z tego wyciągną. Czy tylko podrażni to ambicje wielkich gwiazd (a takie są i w Orlando i w Zgorzelcu), czy okaże się jednak, że to kolosy, ale na glinianych nogach, a porażka w meczu otwarcia była początkiem końca sezonu dla obu drużyn.

W trudniejszej sytuacji jest bez wątpienia Turów, który w porównaniu z zeszłym sezonem skład ma ewidentnie słabszy. Niesamowicie ciekawe jest jak wobec kłopotów zachowa się debiutujący w roli pierwszego szkoleniowca w play-off Paweł Turkiewicz? Czy znajdzie jakiś sposób, by dotrzeć do swoich zawodników.

 Po pierwszych meczach obu drużyn o stawkę więcej jest pytań niż odpowiedzi, co tylko gwarantuje, że zarówno za oceanem jak i na naszym podwórku emocji w play-off nie będzie brakowało.

 

19:28, michal.owczarek
Link Komentarze (2) »
1 ... 66 , 67 , 68 , 69